Ginekologia estetyczna

Ginekologia estetyczna

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Pacjentek dotyczących tzw. ginekologii estetycznej a także coraz szerzej i śmielej wyrażanych potrzeb w zakresie usług w tej dziedzinie zapraszam na konsultacje oraz proponuję następujące zabiegi oraz procedury:

Plastyka warg sromowych ( tzw. labioplastyka )

Labioplastyka – plastyka warg sromowych

Zbyt duże lub niesymetryczne wargi sromowe są nieestetyczne oraz mogą być przyczyną dolegliwości związanych z codziennym funkcjonowaniem (noszenie bielizny, stringów, stroju kąpielowego), aktywnością seksualną, jak również uprawianiem niektórych sportów np. jazda konna, jazda na rowerze.

Przyczyną powstawania deformacji warg sromowych mogą być uwarunkowania genetyczneuszkodzenia powstające na skutek porodów naturalnych, jak również mogą być związane z naturalnym, procesem starzenia się tej okolicy ciała.

Nieprawidłowości wynikające ze złej anatomii warg sromowych wpływają często na pogorszenie stanu psychicznego pacjentki, jej odczucia seksualne oraz jakość życia.

Na czym polega zabieg labioplastyki?

Zabieg labioplastyki polega na zmniejszeniu warg sromowych większych lub mniejszych a także ich modelowaniu metodą cięcia chirurgicznego lub przy użyciu lasera.

Przed zabiegiem lekarz znieczula obszar zabiegowy kremem znieczulającym oraz lidokainą poprzez znieczulenie nasiękowe. Możliwe jest też znieczulenie dożylne lub regionalne.

Nadmiar tkanki wargi sromowej obcinana jest laserowo lub skalpelem. Preferowana jest metoda laserowa poprzez fakt, ze dodatkowo następuje koagulacja tkanki minimalizując utratę krwi, a zabieg staje się mniej inwazyjny.

Wskazania do zabiegu:

duże, zdeformowane lub asymetryczne wargi sromowe ukształtowane anatomicznie
zdeformowane wargi sromowe po porodzie
codzienny dyskomfort, częste infekcje związane z wargami sromowymi
niezadowolenie z rozmiaru warg sromowych mniejszych

Jaki jest efekt zabiegu?

Zabieg labioplastyki powoduje zmianę wielkości, kształtu oraz wyglądu warg sromowych. Wzrasta komfort życia pacjentki. Znacznej poprawie ulega życie seksualne.

Przeciwwskazania: 

zakażenia i infekcje okolicy zabiegowej
zaburzenia krzepliwości krwi
miesiączka
ciąża, karmienie piersią
niezdiagnozowane krwawienie z dróg rodnych

Wskazania po zabiegu:

Po zabiegu labioplastyki występuje opuchlizna oraz ból okolicy zabiegowej podobny do bólu gojenia się rany pooperacyjnej. Nie wskazane jest pożycie seksualne przez okres 4-6 tygodni oraz intensywny wysiłek fizyczny.

Kto wykonuje zabieg?

dr n med Marcin Woźniewicz

Cena zabiegu:

Koszt zależy od metody wykonywanego zabiegu.

Perineoplastyka- rewitalizacja/odmładzanie krocza

Korekcja poporodowych uszkodzeń pochwy/krocza

„Lifting” pochwy przy użyciu szwu tzw. Vaginal Narrower


Lifting pochwy

Do liftingu pochwy zastosowanie mają nici liftingujące – Vaginal Narrower

Wskazania:

zwężenie wejścia do pochwy
rekonstrukcja mięśni krocza
lifting okolicy sromu
Procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym

Kto wykonuje zabieg? 

dr n med Marcin Woźniewicz


Modulowanie i rewitalizacja(odmładzanie) warg sromowych większych: wypełnianie (zwiększanie objętości) i ujędrnianie warg sromowych większych przy pomocy injekcji z kwasu hialuronowego- Desirial i DesirialPlus

Wypełnianie (zwiększenie objętości) warg sromowych większych

Wypełnianie (modelowanie) warg sromowych polega na wstrzyknięciu preparatu na bazie kwasu hialuronowego powodując ich powiększenie (uwypuklenie) w przypadku ich małej wielkości.

Modelowanie warg sromowych większych służy nie tylko estetyce okolic intymnych, ale również działa ochronnie na narządy głębiej położone ograniczając zakażenia, podrażnienia, otarcia.

Działanie kwasu hialuronowego dodatkowo nawadnia skórę i śluzówki, stymuluje fibroblasty do produkcji młodego kolagenu, przez co odmładza leczoną okolicę.

Działa zarówno w sytuacjach problemów zmian anatomicznych, jak i problemów związanych ze zmianą wagi, zmniejszeniem objętości komórek tłuszczowych w okolicach intymnych oraz zmian zachodzących z wiekiem czy po przebytych chorobach.

Wskazania do zabiegu

U młodych kobiet:

chęć zmiany wyglądu okolic intymnych
hipotrofia lub atrofia i wiotkość skóry warg sromowych większych i wzgórka łonowego – zbyt małe wargi sromowe większe to brak dostatecznej ochrony warg sromowych mniejszych oraz kanału rodnego co może powodować częste infekcje, urazy, otarcia, podrażnienia, ból lub świąd w okolicy sromu lub okolic intymnych
rozluźnienie i przebudowa blizn po nacięciu krocza podczas porodu
wiotka, sucha skóra łechtaczki i warg sromowych

U kobiet w okresie okołomenopauzalnym lub menopauzalnym:

chęć zmiany wyglądu okolic intymnych
utrata objętości tkanki okolic intymnych np. po znacznej utracie wagi ciała lub w przypadkach, kiedy zaczynają postępować zaniki tkanki związane z procesem starzenia – skóra staje się cieńsza oraz zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej

Na czym polega zabieg wypełniania warg sromowych większych?

Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu Desirial na bazie kwasu hialuronowego za pomocą kaniuli w wargi sromowe większe rozprowadzając go po powierzchni objętej zabiegiem.

Zabieg jest bezbolesny. Lekarz dezynfekuje i znieczula miejscowo powierzchnię zabiegową. Przed zabiegiem pacjentka proszona jest o ogolenie okolic intymnych. Zabieg trwa około 30 minut.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekty zwiększenia objętości warg sromowych większych, zmiany ich kształtu oraz napięcia skóry leczonej okolicy widoczne są po pierwszym tygodniu od wstrzyknięcia preparatu i utrzymują się do 2 lat.

Wskazania po zabiegu:

Po ustąpieniu znieczulenia może być odczuwany dyskomfort w postaci niewielkiego bólu. Nie ma żadnych specjalnych ograniczeń ani zaleceń po zabiegu. Pacjentka wraca do swoich codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu.

Przeciwwskazania:

stany zapalne okolicy zabiegowej
infekcje w okolicy podania preparatu.
ciąża

Jaki preparat kwasu hialuronowego stosuje się do okolic intymnych?

Decyzja należy do specjalisty. Zalecane jest stosowanie jedynego zarejestrowanego do stosowania w okolicach intymnych preparatu DESIRIAL.

Desirial to pierwsza na świecie linia resorbowalnych implantów na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego produkowanego z zastosowaniem opatentowanej technologii IPN-Like i dodatkiem antyoksydantu do stosowania w celu nawilżenia okolic intymnych, rewitalizacji warg sromowych większych, przywróceniu elastyczności jak również zwiększeniu ich objętości. Kwas hialuronowy zawarty w preparacie Desirial wzbogacony został o naturalny antyoksydant -mannitol, który dodatkowo chroni go i przedłuża jego działanie.

Kto wykonuje zabieg?

dr n med Marcin Woźniewicz

Cena zabiegu:
Ilość preparatu dostosowywana jest w zależności od objętości wypełnienia warg sromowych większych. Zwykle podaje się po 1 ml na każdą stronę okolicy zabiegowej.


Lipoliza wzgórka łonowego

Lipoliza wzgórka łonowego

Lipoliza iniekcyjna polega na modelowaniu okolicy intymnej poprzez zmniejszenie nadmiaru tkanki tłuszczowej wzgórka łonowego metodą mezoterapii.

Na czym polega zabieg lipolizy wzgórka łonowego?

Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu zawierającego fosfatydylocholinę i/lub deoxycholinę w okolice zabiegowe i rozpad komórek tłuszczowych. Zaleca się wykonanie 2-4 zabiegów, z przerwą pomiędzy nimi trwającą około4-6 tygodni. Ponad 80% pacjentów jest zadowolonych z efektów po 2 zabiegach.

Zabieg jest bezbolesny. Lekarz dezynfekuje i znieczula miejscowo okolice wzgórka. Po zabiegu mogą wystąpić małe siniaki, zaczerwienienie, obrzęk, swędzenie. Dolegliwości zazwyczaj ustępują w ciągu 4-5 dni.

Wskazania do zabiegu: 

zbyt uwydatniony wzgórek łonowy (np. po zbyt intensywnym odchudzaniu).
Przeciwwskazaniem do tego zabiegu jest:

ostre infekcje okolic intymnych
ciąża
zaburzenia miesiączkowania
choroby autoimmunologiczne
ciężkie choroby wątroby, nerek
zła krzepliwość krwi

Kto wykonuje zabieg?

dr n med Marcin Woźniewicz

Cena zabiegu:

Koszt zabiegu uzależniony jest od ilości podanych ampułek preparatu. Zwykle podaje się po 1 – 2 ampułki na okolicę wzgórka łonowego.

Większość zabiegów z zakresu tzw. ginekologii estetycznej, a w szczególności te – wymagające znieczulenia wykonywane są w Warszawie w Klinice NASMED. Na konsultacje zapraszam w Mińsku lub w Warszawie.

Przewiń na górę
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook