USG 3D/4D

USG 3D/4D

Witamy w pierwszej w Mińsku Mazowieckim PRACOWNI ULTRASONOGRAFII TRÓJWYMIAROWEJ
Badania wykonujemy na najnowocześniejszym aparacie USG MEDISON SONOACE 8000 LIVE.

Co to jest badanie ultrasonograficzne 3D/4D?

Zasadniczą część badania ultrasonograficznego wykonujemy w obrazowaniu dwuwymiarowym czyli 2D , może ono mieć różne kolor (np. szary, niebieskawy, czy żółtawy) w zależności od osoby wykonującej badanie.

Obrazowanie przestrzenne to również dokładniejsza analiza struktur mózgowiasercawielkich naczyń oraz kończyn u płodu.

Technologie przestrzenne wykorzystuje się również do obrazowania powierzchniowego,dzięki nim uzyskiwany obraz jest to na tyle realistyczny, że nawet niedoświadczony obserwator jest w stanie zobaczyć twarz, kończyny itd.

Niewątpliwie ten typ obrazowania daje rodzicom możliwość wczesnego nawiązania silnej więzi emocjonalnej z dzieckiem.

4D – technika dynamicznego obrazowania przestrzennego.

Kolejnym krokiem w obrazowaniu trójwymiarowym jest technika zwana 4D lub 3D Live. Jest to rodzaj obrazowania filmowego, gdzie w sposób dynamiczny możemy oglądać ruchy płodu. Zaletą takiej projekcji jest pełniejsza ocena dobrostanu płodu. To świetny początek rodzinnego albumu. Na wyraźne życzenie pacjentki- dokonujemy obrazowania 3D/4D i rejestrujemy przebieg fragmentów badania na płycie DVD, pacjentka otrzyma również zdjęcia z badania ultrasonograficznego 3D. Czasami z przyczyn fizjologicznych (ułożenie płodu, mała objętość płynu owodniowego lub słaba przezierność ultrasonograficzna tkanek matki) nie udaje się dokonać obrazowania 3D/4D z odpowiednią jakością, wówczas wykonujemy pełne badanie 2D w niższej cenie.

Przewiń na górę
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Facebook